Традиційно у нашому селищі, в день народження Володимира Забаштанського , 5 жовтня , збирається дружна поетична еліта України у музеї славетного поета – земляка на свято « Браїлівська осінь Володимира Забаштанського», вшановуючи його творчість.
Наші здобувачі освіти також є учасниками цього дійства.
Цьогоріч в гості до нашого закладу завітали відомі представники літературної Вінниччини: Вадим Вітковський – голова Вінницької організації Національної спілки письменників України; Жанна Дмитренко – письменниця, поетеса, лауреат обласних літературно – мистецьких премій « Кришталева вишня», Михайла Стельмаха, журналу « Вінницький край », Всеукраїнської літературно – мистецької премії імені Василя Юхимовича; Лариса Сичко – письменниця, член Національної спілки письменників України, Вінницького обласного літературно – мистецького об’єднання « Автограф »;
Олена Павленко – поетеса, лауреат обласних літературно – мистецьких премій « Кришталева вишня », Михайла Стельмаха журналу « Вінницький край », лауреат літературно – мистецької премії імені В. Забаштанського; Олександр Гордієвич – вінницький фотохудожник, член Національних спілок фотохудожників і журналістів України.
Щиро звучали слова митців про нашого земляка. Слова В.Забаштанського були пророчими, бо Україна постійно виборює свою незалежність, право на державну мову, на свободу і волю кров’ю своїх синів.
Викладач української мови та літератури Т.В.Сваричевська запропонувала присутнім літературний проєкт «Життя В.Забаштанського – безсмертний подвиг!» , створений під її керівництвом членами гуртка «Рідне слово».
Гуртківці читали поезії видатного земляка. Зворушливо продекламована поезія «Залишися Україною» у виконання Богдани Мукоїд. Жодного присутнього не залишили байдужими вірші про Україну, про її минуле і майбутнє , прочитані Дариною Гончарук та Катериною Пастуховою.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про В.Забаштанського та героїв, які загинули, відстоюючи незалежність нашої держави, честь і свободу її громадян.
Гарні враження і плани на майбутнє спілкування залишилися у нас.
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/387771141_749974370271901_4691726182138313631_n.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/387773907_749974203605251_2694461088482204667_n.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/387776235_749974313605240_2003610108080812188_n.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/387780569_749974153605256_2010275774269517905_n.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/387777401_749974263605245_715027109220075091_n.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/387776803_749974403605231_4313925050526798234_n.jpg)