Вже кілька років традиційно у ДНЗ “Браїлівський професійний ліцей” організовуються еколого-краєзнавчі експедиції. Так, 24 вересня 2019 року відбувся екологічний похід узбережжям р.Рів до скелі П.І.Чайковського в рамках Всеукраїнського тижня фізичної культури та спорту.
Метою даного заходу було екологічне виховання підлітків, формування дбайливого ставлення до природи, практичне закріплення навичок надання першої медичної допомоги , орієнтування на місцевості, правил поведінки у лісі, розвивати потребу в спілкуванні з природою, виховувати любов до природи рідного краю.
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG-10e3d0f588cbdc2606e7f12c3b5ec602-V-1.jpg)
Учасників походу глибоко вразив екологічний стан річки та довкілля. Пройти повз цієї проблеми учасники експедиції не змогли, тому взялися збирати сміття у мішки, розуміючи що причиною такого стану є саме людина.
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG-9a051f239d00ac9dbe8a830edac5c0a7-V-1.jpg)
Під час коротких перерв викладачі організовували цікаві конкурси по орієнтуванні на місцевості, де підлітки показали вміння користуватись компасом, обговорювали плани дій у випадку, коли заблукали. Особливо пізнавальним був конкурс на знання біографії відомого композитора П.І. Чайковського. Учні пояснили його духовний зв’язок з нашою місцевістю, розповіли про 13-річне листування з поміщицею Надією Філаретіївною фон Мекк, про її любов до музики, яку створив геніальний композитор.
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/viber-image6.jpg)
Особливо цікавими були змагання команд під час конкурсу “Печена картопля”. Дегустацію проводили всі разом і виявили своїх фаворитів.
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/0-02-0a-98c3908f04640206864aeeaa8cf64c762416e21fbd08e349664ddad97c7c9254_full.jpg)
Після кулінарного конкурсу підлітки продемонстрували свої навички надання першої домедичної допомоги в надзвичайній ситуації. В ході цього майстер класа медична сестра пояснювала кожен крок і всі учасники застосовували свої вміння практично. Особливу увагу звернули на використання підручних засобів при переломах на відпочинку, дії при опіках і утопленні, проведення непрямого масажу серця і штучної вентиляції легень, транспортування людини.
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/0-02-0a-901421f4461a6b1f3c0aa538e82aeb86985ceb820ca27a6053db25b6db9f9a23_full.jpg)
Зморені та щасливі учасники експедиції з повернулися до навчального закладу. Кожен з учасників відкрив Браїлів із нової для себе сторони, та висловили побажання, щоб такі заходи проходили частіше.
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/hqdefault.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/0-02-04-994772d828cccf590d38034e7de4c4176eb91bc33876db1d4d04435c7d69b446_full.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG-e4f694eebb62791f6f16b6f75860439a-V.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG-04fbfdaeea5ad148b5ad70737a35efbe-V.jpg)
![](https://bplbrailov.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG-345bc2cf0d05f8a6a3c3adb98414a283-V.jpg)