23 серпня – День Держа́вного Пра́пора Украї́ни

Щорічно 23 серпня відзначається День Держа́вного Пра́пора Украї́ни — державне свято України,  присвячене одному з її державних символів — Прапору України.

На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.

На честь свята відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема проведення щороку 23 серпня о 9 годині офіційної церемонії підняття Державного Прапора України в Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.

Звичайні громадяни України та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують Державний Прапор України.

Вітаємо з особливим святом – з Днем Прапора України
Бажаємо  всім нам мати
Наснаги й сил на зміни

Хай не згинає ні на мить
Той кущ червоної калини
Який упродовж цілих століть
Тримав культури намистини

Хай синє небо й жовте поле
В душі у кожного живуть
Хай оминає різне горе
Хай крила незалежності ростуть!!!