Виховні заходи

29 січня в Україні вшановують памʼять Героїв Крут.

Через століття дух молодих студентів з Києва, які стали на захист України від більшовицької навали знову надихає молодь.

«Памʼятай про Крути» – під такою назвою відбувся історичний екскурс, який підготували здобувачі освіти під керівництвом викладача Олени Кубицької.

Присутні поринули в атмосферу часів молодої держави Україна. Прониклися гаслами та ідеями, якими керувалися юнаки.

Перегляд уривків фільму, зворушливі вірші, які читали Дарина Гончарук, Юлія Христич та Богдана Мукоїд, змусили кожного пережити той бій, відчути велику самопожертву молодих хлопців в імʼя майбутнього України.

Саме за їх прикладом сотні тисяч молодих українців сучасності стали сміливо на захист держави, не злякавшись переваги і віроломства ворога.

Наш бій – це продовження того бою під Крутами. І права на поразку немає! В імʼя памʼяті наших героїв і майбутнього незалежної України.

Бібліотекар Наталія Волянська підготувала презентацію на тему “Крути – бій за майбутнє”.

6 грудня 2023 року став особливим днем. В ньому ми вшановували наших воїнів Збройних сил України і раділи від подарунків Святого Миколая.

Получилося гарне поєднання гордості та поваги до воїнів та радості, і щастя від подарунків. Найважливіший подарунок кожному подарували наші захисники. Дякуємо їм за це!

Емоційним був сьогодні захід, присвячений Дню Збройних сил України. Вразили присутніх авторські вірші Мукоїд Богдани, Вернигори Діани, виступ директора Лисака Андрія Романовича, відео і пісні.

Ми вшанували хвилиною мовчання наших воїнів, які стали небесними ангелами.

Підтримуємо ЗСУ, Віримо в ЗСУ! Разом до перемоги!

У 2023 році християнські церкви України перейшли на Григоріанський церковний календар. Цього ж цього року свято Андрія Первозванного в Україні святкують 30 листопада.

Дата святкування змінилася, але незмінними залишаються українські традиціі «андріївських вечорниць», коли молодь збиралася і розважалася. Коли пекли смачну калиту, а дівчата ворожили, чи зможуть вийти заміж в наступному році.

Саме такими видалися «Андріівські вечорниці», які подарували нам здобувачі освіти ліцею під керівництвом викладачів Сваричевськоі Т.В. та Бомк М.А.

З особливим натхненням в цей вечір дівчата і хлопці поринули у світ народних традицій. Випікання коржів і калити, способів гадання для дівчат, гарних пісень і, звичайно андріївських розваг. Як же хлопці кусали калиту! Її до свята випекли дбайливі господині: мама Тетяна та донька Юля Стемпель. Усіх присутніх пригостили випічкою, варениками та калитою.

Збереження традицій – головне завдання кожного покоління укранського народу. Це як код нації!

Дякуємо нашим захисникам за можливість навчати і навчатися!

Український народ у ці листопадові дні вшановує пам’ять жертв Голодомору. 90 років минуло від того жахливого терору, який влаштували нам більшовики.

Символічним став загальноліцейний захід “Хліб всьому голова”, який провели викладачі Ярошевич З.М. та Ковтун Л.А. 23 листопада. В цей день зібралися, щоб вшанувати його величність – ХЛІБ. Розпочали з молитви “Отче наш”, в якій одним із семи прохань є слова “…Хліб наш насущний дай нам сьогодні…”

Атмосфера заходу була емоційною, яка мотивувала задуматися над ціною і важливістю праці хлібороба. Присутні ознайомилися із традиціями, пов’язаними з хлібом, його виробництвом, вартістю та значенням хліба у трагічних сторінках історії нашої країни – Голодомору 1932-33рр.

Учні ділилися знаннями про свята, звичаї та традиції, пов’язані з хлібом. Звучали народні пісні про хліб у виконанні Богдани Мукоїд, Катерини Пастухової, Анастасії Стоян, Вікторії Дуднік.

Захоплюючою була розповідь викладача історії Бомк М.А. про диво-короваї, якими славиться вся Україна. Викладачка звернула увагу, що “Традиційні обрядові хліби Вінниччини” увійшли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Усіх присутніх пригостили подільським короваєм та випічкою.

Цінуємо пам’ять про невинно загиблих під час Голодомору!

Пам’ятаємо про подвиг наших Захисників сьогодні!

Цінуємо хліб, цінуємо Україну!