Мітинг-реквієм “Ми пам’ятаємо біль Афганістану”

Ти-вічний біль, Афганістан,

Ти-наш неспокій.

І не злічить глибоких ран,

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…

     15 лютого 2018 року відбувся мітинг-реквієм «Ми пам’ятаємо біль Афганістану» біля пам’ятного знаку колишнім випускникам воїнам-афганцям з нагоди річниці виводу радянських військ з території Афганістану.

       Метою цього заходу було розширити знання учнів про події афганської війни, виховувати повагу та шану до воїнів-інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані, формувати в учнів почуття патріотизму. Виступив викладач історії Укста Володимир Юрійович, який розповів про ті страшні події: «Мені щорічно задають риторичне запитання: «Чи варто згадувати про афганську війну?»

 Відповідаю спокійно, впевнено: «Ніколи не треба її забувати хоча б тому, що викладачі, майстри виробничого навчання, учні нашого закладу ніколи не зітруть зі своєї пам’яті наших колишніх учнів Лавренчука О.І., Подвласова Ф.В., Сімончука А.М., Огородніка М.Г., Добжанського Ю.П., які смертю хоробрих полягли на далеких від їхніх домівок горах Афганістану. 

      Річницю відзначення виводу  військ СРСР з території Афганістану перетворити в традицію нас заставило саме життя. Адже колишні учні-афганці писали листи викладачеві математики Сичику А.П., який незабаром стає ініціатором створення відеофільму про героїв-афганців,  заступник директора по виховній роботі Перепечай В.О. підтримали пропозицію живих героїв «афгану» – випускників нашого навчального закладу про створення скверика з пам’ятним обеліском, під яким мають бути захоронені капсули із землею, взятою із могил героїв-афганців. Всі задуми були втілено в життя».

      Учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання пом’янули воїнів-випускників ліцею, які загинули на чужих землях, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. Присутні також поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам.

      Серед колишніх випускників – афганець Луньов Олександр Петрович, сьогодні працює майстром виробничого навчання. Він є живим прикладом справжнього воїна-патріота для молодого покоління.

        Продовженням мітингу став перегляд відеофільму про наших хлопців-героїв, колишніх випускників ліцею.